הלן – Hellen

סיימתי הבוקר לעשות את "הֶלֵן".  כמו ברוב האימונים של CROSSFIT, לאימון הבוקר שעשיתי קוראים "הֶלֵן".  מאיפה בא הרעיון לקרוא לאימונים על שם בחורות אני לא יודע, אבל מה שלא יהיה האימונים האלה מדהימים (…או מדהימות).

אז מי זאת הֶלֵן?

שלושה סטים בכמה שפחות זמן:

  • 400 מטר ריצה
  • 21 הנפות של משקולות פעמון (KETTLEBELL) של 24 ק"ג
  • 12 עליות מתח

יש משהו ב"בחורות" האלה שמתמצת את שיטת CROSSFIT.  גרג גלסמן, מייסד השיטה, מרבה לספר איך הוא נתקל בתופעה יחסית במקרה, ובאמת לאחר מעשה הבין את הגאוניות של אימון העובד על כל מערכות הפקת האנרגיה בגוף באותו אימון.

העניין הוא שהבחורות האלה באמת מתעתעות.  במבט ראשון נראה שהאימון פשוט משום שעם כל אחד ממרכיבי האימון ניתן להתמודד יחסית בהצלחה, הצירוף הוא הקץ'.  כל מי שמסתער על ה"בחורות" מספר שהעומס המצטבר של התרגילים מגדיל את המאמץ עד שמאוד קשה לעשות את המשימות, ובאמת כאן המקור לשיפור הגדול – האינטנסיביות הנדרשת בכל אימון.

מגוון האימונים העובד על מערכות שרירים רבות באינטנסיביות, יוצר תגובה נוירו אנדוקרינית גבוהה.  "נוירו אנדוקרינית" – תגובה הורמונלית שמחוללת תמורות משמעותיות בגוף, וכן כן גם בתחושה (אתם יודעים, כל האנדורפינים האלה…).  קשה מאוד שלא להתמכר.  הכיף הגדול הוא שאתה מתמכר לשיפור היכולות והבריאות, מה יכול להיות טוב יותר!

הבונוס הוא שההשפעה מתמשכת על פני כל היום.  הוכח שהתרגילים האלה, למרות שמבוצעים בטווחי זמן של בין 7 ל 25 דקות, ממשיכים להשפיע במשך 24 עד 48 שעות.  זה נכון לגבי שריפת שומנים, בניית מסת שריר, שיפור המערכת הפוספו קריאטינית (ATP CP), האירובית והאנאירובית.  וכל ה"בחורות" מכילות את הפוטנציאל לשיפור הזה.  יש את פְרַן (FRAN), את אָנג'י (ANGIE), את איזָבֶּל (ISABEL), את דיאַן (DIANE) ועוד ועוד.  כדאי לחפש באינטרנט ולגלות מה כל בחורה מכילה, כל אחת והמינון המיוחד שלה.

ואני חוזר להֶלֵן.  בסבב השלישי הרגשתי את הדלטוידס בגלל הקטלבלים, את הלטיסימוס בגלל עליות המתח, והריאות בגלל המאמץ. נתתי את הפּוּש האחרון, ותוך כדי נשימות והתאוששות הבטתי בשעון על התוצאה.  9:52.  לא רע אבל גם לא מי יודע מה טוב.  אני כבר מחכה לפעם הבאה שאתקל בהֶלֵן.  אני בטוח שאז יהיה הרבה יותר טוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s